Meat & Eat

Het zijn intense tijden voor de jonge makers (wij zien deze term zo breed als ze is) van dit moment. Het beleid waar je zomaar in het wilde weg een groepje startte, subsidie aanvroeg en ging maken is voorbij. Je hoort nu bij een productiehuis of gezelschap aangesloten te zijn. Je hoort een visie en een termijnplan te hebben, je moet weten van structuren en systemen en bovenal,  je moet presteren. Naast de vele goede kanten van het nieuwe systeem dreigten ook een aantal gevaren. Het gevaar dat de jonge maker gaat proberen te voldoen aan alles en iedereen en zichzelf niet meer hoort. Het gevaar de jonge maker in dienst gaat van een systeem in plaats van dat systeem te vormen, te gebruiken en te buigen volgens zijn of haar wensen. Het gevaar dat de jonge maker alleen komt te staan en noch bomen noch bos meer ziet. Het gevaar dat wie niet bij een huis of gezelschap werkt niets meer gaat of durft te ondernemen. Het gevaar dat door de angst en de druk te moeten presteren het theater uniform en braaf wordt.

Wij zijn van mening dat het belangrijk is dat de jonge makers zelf de basis en initiators blijven van het theater dat zij maken. Wij geloven heel sterk in de kracht van wederzijdse inspiratie en samenwerkingen tussen de jonge makers onderling en van deze makers uit naar de huizen, gezelschappen en schouwburgen toe. Wij zijn er van overtuigd dat als de jonge makers elkaar kennen, tegen elkaar spreken, en naar elkaar luisteren zij sterker zullen staan tegen al wat op hen afkomt en waar nodig hun krachten kunnen bundelen.

Omdat samenwerkingen niet geforceerd kunnen worden, omdat elk goed artistiek contact ook een persoonlijk contact is en omdat we ook in tijden van crisis bourgondisch ingesteld blijven, dachten wij dat een eerste stap zou kunnen zijn dat de jonge makers elkaar ontmoeten tijdens een etentje en dat buiten het theater.

Stichting Nieuwe Helden nodigt bij deze elke maand in een andere stad een aantal jonge makers uit om met elkaar te eten. Wij zorgen voor de locatie, het eten, de drank en het servies, jullie brengen jezelf en een kleine bijdrage mee en de rest wijst zichzelf uit. Het enige doel: leer elkaar kennen.

Het eerste etentje vindt plaats op maandagavond 23 februari om 19 uur in Amsterdam.

Inschrijven kan door je naam en een korte achtergrond schets door te sturen naar info@stichtingnieuwehelden.nl

Read more posts in